Co je to mechárium? - Green Glazz

Jak pečovat o mecharium?

Teplota: Nejlépe mu vyhovuje klidová teplota

Světlo: Nemá rádo přímé sluneční světlo, ale má rádo místnost s dostatkem světla

Zalévka: Mecharium je třeba minimálně zalévat a to až tehdy, pokud mech zešedne nebo je hlína suchá. My doporučujeme jednou za pól roku.

Co je to přírodní mechárium?

Přírodní mechárium/terárium je malý samostatný ekosystém, o který se skoro netřeba starat! Skládá se z různých vlhkomilných rostlin, voňavých mechů, kapradin, drobných kamenů a dalších přírodních prvků. Tyto složky lze kombinovat podle osobních preferencí a estetického vkusu. Jak pečovat o mechárium najdeš v tomto blogu.
 

Obsah terária

Rostlinné terárium, známé také jako mechárium, v sobě ukrývá celý mikrokosmos. Kombinace rostlin a přírodních prvků dohromady tvoří krásný a vyvážený prostředí. Písek, zemina, kousky kůry a další komponenty se mohou propojit do jedinečného designu dle vašich představ. V mecháriu je vždy:
  1. Drenážní vrstva
  2. Hlína s aktívním uhlím (uhlí dezinfikuje a vyživuje)
  3. Mech s rostlinamy
  4. Dekorace (kameny a písek)

Nádoba pro terárium

Klíčovou součástí přírodního terária je průhledná skleněná nádoba. Může to být různě tvarované skleněné terárium, prostorná zavařovací sklenice či elegantní skleněná lahev, které koupíte u nás na webu zdePoutavě vypadá i aerárium, zavěšeno na stojanu či na stropě místnosti.

Přírodní terária nabízejí jedinečný způsob, jak si přinést krásu přírody do interiéru a vytvořit si vlastní malý svět plný života a zeleně.

 

  

Časté dotazy

  • Mám zastřihovat rostlinky?
Je to na vás, rostlinky to přežijí
  • Mám zarosené mecharium, co mám dělat?
Jednoduše jej odvětrejte a otřete stěny.
  • O to se fakt netřeba starat?
ANO, mecharia od nás jsou uzavřena a tím pádem si vytvoří vlastní ekosystém.
 
Zpět na blog

Napište komentář